Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4267

Nowy wjazd do centrum miasta został udostępniony kierowcom

Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 został udostępniony kierowcom. Chodzi o zupełnie nowy odcinek drogi, łączący ulice Oświęcimską i Grota-Roweckiego. To kolejna bardzo dobra wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej.

dk44
Nowy wjazd do centrum miasta gotowy · fot. UM Tychy


Od dziś (13 grudnia) kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego łącznika ulic Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej. - To bardzo ważne, bo w Tychach tak jak w każdym mieście w naszym kraju z roku na rok samochodów przybywa. Powoduje to zwłaszcza w godzinach szczytu problemy komunikacyjne, dlatego każda droga, która pomoże rozładować ruch i odciążyć główne drogi wyjazdowe do miasta jest istotna. Ta z pewnością zostanie doceniona przez kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej - mówi Aneta Moczkowska - z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Nowa droga stanowi alternatywne połączenie do alei Bielskiej i cz ęściowo ulicy Katowickiej. Ma znacznie usprawnić komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

- Choć formalnie inwestycja jeszcze się nie zakończyła i trwają ostatnie czynności odbiorowe, to przejazd nową drogą odbywa się bez większych utrudnień. Kierowców prosimy jednak o ostrożną jazdę, ponieważ na tym odcinku wciąż mogą być prowadzone roboty wykończeniowe - mówi Wojciech Łyko z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W ramach inwestycji, podzielonej na dwa etapy, powstał 1,5-kilometrowy odcinek drogi, łą cz ący ul. Grota Roweckiego z ul. Jaworową (w rejonie ul. Sadowej). Został wybudowany most nad Potokiem Tyskim, chodniki, ścieżki rowerowe i infrastruktura towarzysząca. Drugi etap obejmował przebudowę skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

- Zmieniła się całkowicie geometria tego skrzyżowania, powstała sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy ruchu. W przyszłości to skrzyżowanie zostanie włączone w system ITS, więc będziemy mieli możliwość sterowania ruchem, w celu uzyskania jak największej płynności - dodaje Wojciech Łyko.

Na realizację tej inwestycji drogowej (kosztującej łącznie 26 mln zł) miasto Tychy pozyskało dofinansowanie z subwencji ogólnej wysokości 10 mln zł. Wykonawcą jest firma DROGOPOL.

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.