Wiadomości

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2474

W Tychach otwarto biuro senator Gabrieli Morawskiej-Staneckiej

We wtorek, 10 grudnia w godzinach popołudniowych uroczyście otwarto Biuro Senatorskie wicemarszałek senatu i senator z okręgu 75 Gabrieli Morawskiej-Staneckiej. Biuro znajduje się w Tychach, przy ul. Gen. St. Grota-Roweckiego 42-44 lok.103.

Oficjalne otwarcie Biura Seantorskiego Gabrieli Morawskiej-Staneckiej - 10.12.2019 · fot. materiały prasowe


Gośćmi otwarcia były przedstawicielki i przedstawiciele władz samorządowych z okręgu i okolicznych gmin, ale też osoby reprezentujące organizacje pozarządowe i znani ze swojej aktywności mieszkańcy. Na spotkaniu obecna była również posłanka Monika Rosa - parlamentarzystki będą współdzieliły tyskie biuro w najbliższej kadencji.

Oprócz gratulacji i życzeń spotkanie stało się zalążkiem pierwszych planów na dalsze wspólne działania. Po części oficjalnej goście włączyli się w pierwszą akcję Biura, czyli Maraton Pisania Listów Amnesty International zaplanowany na 11 grudnia. Owocem Maratonu jest kilkadziesiąt listów, pisanych również w środę przez cały dzień. W tym roku Maraton poświęcony jest głównie młodym ludziom, którzy doznają prześladowań w swoich krajach. Listy po raz kolejny posłużą wywieraniu nacisku na rządy i zostaną wysłane do Ambasadorów, a w tym roku adresatami będą m. in. ambasadorzy: Meksyku, Iranu, Chin czy Kanady. Ta forma działania, przez swoją masowość, pokazuje jak istotne jest, by nie być obojętnym i jak wiele można zdziałać, gdy łączy się siły.

Tyskie biuro będzie czynne w poniedziałki godz. 10.00-18.00, środy 8.00-15.00 i piątki 9.00-13.00.

Warto dodać, że we wtorek, 17 grudnia w biurze wolontariusze będą szyć posłania dla zwierząt i przekażą je do schronisk, by mogły chronić zwierzęta przed zimnem.

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.