Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 grudnia 2019
  • 14 grudnia 2019

Dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne i bezdomne

Tyscy dzielnicowi realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” korzystają z informacji przekazanych przez mieszkańców i kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne i bezdomne. Pomocna jest im w tym zakresie także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie obszary takie wskazywane są anonimowo na mapę. Warunki atmosferyczne towarzyszące zimie mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego policjanci oferują każdorazowo pomoc potrzebującym.

Dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne i bezdomne · fot. KMP Tychy


Nikt tak jak dzielnicowy nie zna lepiej społeczności lokalnej. Dlatego to w dużej mierze ci policjanci, realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, współpracują ze społeczeństwem, dzięki czemu zdobywają przydatne informacje o osobach samotnych, narażonych na wychłodzenia organizmu i zamarznięcia. Mając rozpoznanie w terenie, dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach ruszają na ratunek osobom, które mogą potrzebować pomocy. Niejednokrotnie się zdarza, że bezdomni nie mają możliwości powiadomić nikogo o swoich problemach.

Policjanci doglądają te miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni, każdorazowo oferując pomoc. Zdarza się, że napotkane osoby twierdzą, iż nie potrzebują pomocy mundurowych. Należy jednak pamiętać, że nasza reakcja, czy telefon w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie.

Przypominamy także, że kontakt z dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki zapewnia aplikacja „Moja Komenda”.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.