Wiadomości

  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1694

[ZDJĘCIA] Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach

6 grudnia dzieci z pogotowia rodzinnego w Tychach doświadczyły przyjemnego oczekiwania, niespodzianki i wielkiej radości z otrzymanych prezentów. Dzięki Fundacji Ludzi z Potencjałem i wolontariuszom tej fundacji w ramach V edycji Potencjalnego Mikołaja dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach
Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach · fot. UM Tychy


- Czas oczekiwania na Św. Mikołaja to piękne i rodzinne chwile dla dzieci i ich opiekunów, to wspólne przygotowywanie wierszyków, rysunków dla Mikołaja, a przede wszystkim nieoceniona i szczera radość dzieci - mówi Magdalena Włodek z Działu Pieczy Zastępczej MOPS Tychy.

Pracownicy tyskiego MOPS-u pragną podziękować Fundacji Ludzi z Potencjałem za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem i jego Elfami, za prezenty, a przede wszystkim za dostarczenie wielu powodów do radości i uśmiechów na dziecięcych buziach.

Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach
Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach · fot. UM Tychy


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach cały czas poszukuje także kandydatów na rodziców zastępczych.

- Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, jest to szczególny czas, który może warto wykorzystać na zastanowienie się czy i jak podzielić się swoją rodziną i przyjąć do swojego domu dziecko potrzebujące pomocy. Czasem tak nie wiele trzeba dać, aby wiele zyskać. Chcemy po raz kolejny zaprosić mieszkańców do współpracy. Nasze dzieci mają w sobie pokłady miłości, radości i talentów. Potrzebują ciepła, uwagi, zainteresowania, potrzebują rodziny, która zaakceptuje dziecko takie jakim jest. Potrafią się odwdzięczyć pięknym uśmiechem, dobrym słowem, potrafią oddać całą swoją radość - dodaje Magdalena Włodek.

Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach
Mikołaj odwiedził pogotowie rodzinne w Tychach · fot. UM Tychy


Pracownicy MOPS podkreślają, że tworząc rodzinę zastępczą stwarzamy dziecku namiastkę domu. Wszelkich informacji na temat procedury kwalifikowania kandydatów udzieli Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach przy ul. Andersa 6a, telefon: (32) 326 -43 -92.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.