Wiadomości

  • 7 grudnia 2019
  • wyświetleń: 890

EKUZ - sposób na ochronę zdrowia za granicą

Materiał partnera:

Wyjazdy naszych rodaków poza granice Polski nie są już niczym nadzwyczajnym. Podróżujemy, by odpoczywać, uczyć się i pracować. Przed każdym wyjazdem zalecamy jednak zadbanie o ochronę zdrowia i zainteresowanie się tematem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego zwanej inaczej EKUZ. Z tego tekstu dowiesz się, co daje Ci uczestnictwo w programie EKUZ i o czym musisz pamiętać decydując się na tego typu ubezpieczenie.

EKUZ - sposób na ochronę zdrowia za granicą


EKUZ - główne zasadyEKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to program przeznaczony dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej oraz krajów należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Zasada działania karty jest prosta. Każdy kto posiada ważny dokument może swobodnie korzystać z opieki medycznej na takich samych zasadach, jak obywatele kraju, w którym aktualnie się znajduje. EKUZ miał sprawić, że podróżowanie stanie się jeszcze bezpieczniejsze, a dostęp do opieki zdrowotnej na terenie UE i krajów z Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu powszechniejszy.

Czego nie pokrywa karta EKUZ?Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma pewne ograniczenia, o których warto wiedzieć przed przystąpieniem do programu. Musisz pamiętać, że EKUZ nie pokrywa kosztów poszukiwań, ratownictwa medycznego, zaplanowanych zabiegów, konsultacji z lekarzami specjalistami oraz transportu. W przeciwieństwie do polisy turystycznej karta EKUZ ma o wiele mniejszy zakres działania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu podróżnym, wejdź na stronę: https://wakacyjnapolisa.pl/. Znajdziesz tam wszystko, co istotne w tej sprawie.

Jak otrzymać kartę EKUZ?Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego z racji na swoją dostępność oraz łatwość użytkowania cieszy się dużą popularnością. Aby wyrobić tego typu dokument wystarczy udać się do najbliższego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i złożyć stosowny wniosek. Rejestracji można dokonać również, wysyłając wniosek pocztą, mailem lub faksem. Jeśli chodzi o odbiór gotowej karty to odbywa się on osobiście lub na odległość. Istnieje również możliwość upoważnienia osoby trzeciej do odbioru karty. Ważną informacją jest również to, że wyrobienie karty jest całkowicie bezpłatne. Mieszkasz w Tychach i interesuje Cię Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (więcej o EKUZ na https://ekuz.com.pl/)? Sprawdź link, by dowiedzieć się więcej.

Ostateczna ocenaEKUZ to bardzo przydatny program, który może pomóc w wielu sytuacjach, ale ze względu na wąski zakres swojego działania powinien być bardziej uzupełnieniem tradycyjnej polisy turystycznej aniżeli głównym środkiem na ochronę zdrowia podczas zagranicznego wyjazdu. Niemniej jednak należy uczciwie przyznać, że podróżowanie z kartą w kieszeni daje dużo wewnętrznego spokoju.

Jak widzisz EKUZ to przydatny program, który w połączeniu z polisą turystyczną tworzy poważny pakiet ochrony Twojego zdrowia. Zaletą karty z całą pewnością jest łatwość wyrobienia oraz zerowy koszt przystąpienia do programu. Jeśli wyjeżdżasz na krótko i chcesz zabezpieczyć się, ale nie wydawać przy tym pieniędzy EKUZ będzie dla Ciebie idealnym programem.