Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 grudnia 2019

Osobówka uderzyła w tył radiowozu zatrzymującego się przed pasami

W piątek, 6 grudnia około godziny 11:40 na al. Bielskiej w rejonie starego targu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów marki KIA. W tył oznakowanego radiowozu marki KIA Ceed tyskiej policji uderzyła KIA Sportage.

Osobówka uderzyła w tył radiowozu zatrzymującego s
Osobówka uderzyła w tył radiowozu zatrzymującego się przed pasami - 6.12.2019 · fot.


W wyniku zdarzenia zablokowany został ruch w kierunku Katowic. Funkcjonariusze drogą radiową o zdarzeniu poinformowali dyżurnego KMP Tychy. Na miejsce wysłane zostały patrole policji oraz zespoły PRM. Dwóch funkcjonariuszy policji zostało przetransportowanych do szpitala na dokładne badania. Kierowca KIA Sportage (44-letni mężczyzna) był trzeźwy w chwili zdarzenia.

Osobówka uderzyła w tył radiowozu zatrzymującego s
Osobówka uderzyła w tył radiowozu zatrzymującego się przed pasami - 6.12.2019 · fot.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu lub się zagapił i uderzył w tył radiowozu, który zatrzymywał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ustąpienia pieszemu pierwszeństwa. Ze względu na udział w zdarzeniu policjantów na miejsce wezwani zostali przełożeni funkcjonariuszy, policyjny technik oraz prokurator.

Na czas działań ruch na odcinku al. Bielskiej od ul. Edukacji został całkowicie zablokowany. Działania na miejscu oraz utrudnienia w ruchu trwały blisko trzy godziny. Dopiero przed godziną 15.00 ruch został przywrócony. Policjanci KMP Tychy pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.