Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1721

69-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec

W czwartek, 5 grudnia około godziny 11:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy wjeździe na stację paliw przy al. Piłsudskiego (rejon ronda "Skałka") doszło do potrącenia kobiety (69 lat) przez samochód osobowy KIA kierowany przez mężczyznę (45 lat).

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego - 5.12.2019 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały patrole policji, zespół PRM oraz zastępy JRG Tychy. Ze względu na obrażenia pieszej wezwano śmigłowiec LPR - Ratownik 4. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili poszkodowanej kobiecie kwalifikowanej pomocy, a następnie piesza została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Strażacy dodatkowo wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla latającej karetki niedaleko miejsca zdarzenia.

Obrażenia, których doznała piesza nie zagrażały jej życiu. Z uzyskanych informacji wynika, że doznała ona urazu nogi (kolana) oraz ręki i konieczny był transport do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu. Kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy. Działania na miejscu trwały około dwóch godzin. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.