Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 grudnia 2019
  • 7 grudnia 2019

Podczas biegu zbierano pieniądze dla Świetlikowa. Ktoś ukradł puszkę

1 grudnia odbył się II Bieg Pięciu Kopców w Bieruniu, w którym udział wzięło blisko 700 osób. Mnóstwo ludzi o dobrych sercach zechciało wesprzeć zbiórkę na rzecz chorego Fabiana Koćwina z Bierunia, a także na rzecz budowy sali rehabilitacyjnej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach. Niestety, tuż przed zamknięciem biura skradziono puszkę z datkami biegaczy, sponsorów, wszystkich bezinteresownie zaangażowanych.

- Sytuacja, która miała miejsc tuz przed zamknięcie biura zawodów zupełnie nas rozbiła, ale zapewniamy Was, że to nie przyćmi tego, co wszyscy osiągnęliśmy. Niestety życie jest nieprzewidywalne i jak się okazało są tacy, którzy na dobru potrafią wyrządzić wiele krzywdy - piszą organizatorzy biegu. - Tuż przed godziną 17, puszka została porwana ze stolika w biurze zawodów przez człowieka, na którego czekało już odpalone ciemne auto na rejestracji chrzanowskiej KCH. Mimo naszego pościgu, okazaliśmy się bezsilni. Walczyliśmy, wszyscy, do ostatniej chwili próbując uratować pracę nas wszystkich. Zaangażowanie, poświęcenie, ale i wiele dobrych emocji ktoś bez sumienia i serca wystawił na próbę.

Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą bieruńscy kryminalni. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają informacje, a także wykonane podczas imprezy zdjęcia bądź nagrania video, na których w tle widać inne osoby lub pojazdy, w szczególności marki Ford Mondeo, mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy lub pełnego nr rejestracyjnego pojazdu, którym się poruszał, proszone są o pilny kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu, ul. Turystyczna 1a lub przesyłanie posiadanych materiałów fotograficznych/video pocztą elektroniczną - Sekretariat Wydziału Kryminalnego tel. (32) 3233-280, kryminalny@bierun.ka.polocja.gov.pl lub Oficer Dyżurny - Stanowisko Kierowania tel. (32) 3233-255.

skarbonka dla Świetlikowa


W internecie zorganizowana została zbiórka "Pełna puszka dla Fabiana i Świetlikowa", której celem jest umożliwienie ponownej wpłaty na założony cel. - Wierzymy, że przy udziale Was wszystkich uda zebrać się pieniądze w wysokości 20 000 zł, które według naszych szacunków zostały skradzione wraz z puchą Świetlikowa - czytamy na stronie zbiórki. - Zapewniamy, że będziemy organizować kolejne imprezy, które mają za cel po prostu robić dobro!

Dlatego też wszystkich biegaczy i nie biegaczy; wszystkich, którzy chcą powiedzieć NIE ludzkiej podłości zapraszamy jeszcze raz w najbliższą niedzielę (08.12.2019) na Bieruńskie Kopce. Zbiórka o godz. 15.00 w miejscu startu wczorajszego biegu. - Przebiegniemy, przejdziemy tę trasę jeszcze raz, bo chcemy pokazać naszą solidarność i siłę. W Biegu Pięciu Kopców nie liczą się wyniki, liczy się nasza jedność, którą ku dobru dzieciaków potrafimy manifestować - zachęcają organizatorzy biegu. - Drodzy, dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie! Takie sytuacje pokazują, jak bardzo potrafimy się jednoczyć. I nikt nie jest w stanie zniszczyć zrywu dobra, który ma początek w Waszych wielkich serduchach!

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.