Wiadomości

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1584

Domowy oczyszczacz powietrza, czyli skuteczny oręż w walce ze smogiem i pleśnią

Materiał partnera:

O alergie i choroby nie jest trudno, zwłaszcza w okresie zimowym. W powietrzu unosi się smog, a wszędzie czyhają wirusy, bakterie, pleśnie. Czy można z tym sobie poradzić? Jak najbardziej - zaopatrz się w oczyszczacz powietrza!

Domowy oczyszczacz powietrza


Smogowi stop!Smog jest nieuniknionym znakiem naszych czasów - jest efektem zanieczyszczania powietrza zarówno przez przemysł, jak i zwykłych mieszkańców danego regionu. Substancje toksyczne przybierają formę tzw. pyłów zawieszonych (podział ze względu na rozmiar cząstek w mikrometrach: PM 10 oraz PM 2,5).

Regularne wdychanie smogu prowadzi do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, w tym m.in. problemów z układami oddechowym (nie tylko częstsze infekcje, ale też choroby przewlekłe, takie jak astma czy nawet rak płuc!), krążenia, nerwowym, rozrodczym.

Smogu w powietrzu jest znacznie więcej zimą, a właściwie w okresie grzewczym. Dlatego szczególnie teraz istotne jest, by niwelować jego wpływ na nasze zdrowie! Przede wszystkim w dni, gdy stan stężeń zanieczyszczeń w powietrzu jest za wysoki, należy używać oczyszczacza powietrza.

Domowy oczyszczacz powietrza


Jak działa oczyszczacz powietrza?W bardzo dużym uproszczeniu, jak już sama nazwa wskazuje, oczyszczacz powietrza musi pozbywać się z niego zanieczyszczeń. Urządzenie wymusza obieg powietrza w pomieszczeniu (za pomocą wentylatorów), filtruje je oraz wydmuchuje do otoczenia - już oczyszczone.

Oczyszczacz Sharp posiada jeszcze dodatkową funkcję Plasmacluster. W trakcie procesu filtracji powietrze poddawane jest jonizacji, co w tym przypadku oznacza nie mniej, nie więcej, że urządzenie wytwarza zbilansowane jony (dodatnie i ujemne), identyczne jak te występujące w naturalnym środowisku.

Grzyby i pleśń? Nie w Twoim domu!Trzeba jednak dodać, że smog nie jest jedynym zagrożeniem dla zdrowia, które czai się w Twoim domu. Nie mniej groźne są bowiem pleśnie i grzyby! Ich wykwity w mieszkaniach są najczęściej spowodowane nadmierną wilgocią oraz złą cyrkulacją powietrza. Rozwojowi grzybów i pleśni dodatkowo pomagają ściany pokryte tapetami i farbami.

Czy można temu zapobiec? jest to bardzo trudne i często niezależne od nas. Niewłaściwa wentylacja czy nieszczelności nie zawsze są proste do wykrycia i naprawy - a o powietrze trzeba zadbać od razu!

Na pomoc przychodzi nam oczyszczacz w ofercie sklepu MediaMarkt ze wspomnianą już technologią Plasmacluster. Wytwarzane przez urządzenie jony łączą się z cząsteczkami wody w tzw. klastry jonowe. Te niszczą napotkane w powietrzu zanieczyszczenia (m.in. pleśnie i grzyby!), rozbijając ich strukturę białkową.

Domowy oczyszczacz powietrza


Ważne wskazówki przy zakupie oczyszczacza powietrzaJeśli decydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza, pamiętaj, że urządzenie musi być adekwatne do rozmiaru pomieszczenia, w którym będzie pracować - nie do powierzchni całego mieszkania.

Zwróć także uwagę na okres oraz zakres gwarancji, która obejmuje dany model oczyszczacza.

I ostatnie: koszty. Na pierwszy rzut oka wybrany oczyszczacz powietrza może wydawać Ci się drogi. Jednak porównując go z tańszym modelem, sprawdź jak często trzeba będzie wymieniać filtry lub inne materiały eksploatacyjne - w okresie kilku lat większy wydatek jednorazowy może być bardziej opłacalny, nawet o kilkaset złotych!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.