Wiadomości

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2007

[FOTO] Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i doprowadził do kolizji

W poniedziałek, 2 grudnia około godziny 19:25 dyżurni SKKM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Żwakowskiej i Kopernika. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się dwa samochody osobowe: Nissan i Fiat. Ruch na skrzyżowaniu został znacznie utrudniony.

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu ul. Żwakowskiej i Kopernika - 02.12.2019 · fot. 112Tychy


Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań i odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Samochody zostały usunięte na pas zieleni celem jak najszybszego udrożnienia ruchu na skrzyżowaniu. Kierowca Fiata trafił pod opiekę ratowników medycznych, jednakże nie doznał on poważniejszych obrażeń i po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Kierującej Nissanem oraz podróżującemu z nią psu nic się nie stało. Kierowcy poszczególnych pojazdów byli trzeźwi.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, jak i relacji kierowców obu pojazdów wynika, że winnym zdarzenia jest kierowca Fiata, który wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Żwakowskiej w Kopernika, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej ulicą Żwakowską na wprost (w kierunku Merino) kierującej Nissanem. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca Fiata za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem. Działania służb na miejscu trwały około godziny.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.