Wiadomości

  • 2 grudnia 2019
  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1490

Pracownik socjalny z Tychów „Śląskim Prometeuszem”

Paweł Grosman - pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach zajął III miejsce w konkursie „Śląski Prometeusz 2019”. Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Pracownik socjalny z Tychów „Śląskim Prometeuszem
Pracownik socjalny z Tychów „Śląskim Prometeuszem” · fot. UM Tychy


Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie wybitnych, wyróżniających się pracowników pomocy społecznej i integracji społecznej w województwie śląskim, którzy swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniają się wśród innych pracowników systemu. Misją konkursu jest także promocja zawodów pomocowych, podniesienie ich prestiżu i poprawy wizerunku.

- Dziś miałem przyjemność odebrać wojewódzką nagrodę dla pracowników systemu pomocy i integracji społecznej "Śląski Prometeusz". Wyróżnienie to było możliwe dzięki niezwykłym osobom, z którymi mam przyjemność pracować, a na których pomoc i wsparcie zawsze mogę liczyć! Bez Was, to gdzie dziś się znalazłem nie byłoby realne! - mówił Paweł Grosman tuż po odebraniu nagrody na gali w Bytomskim Centrum Kultury Becek w Bytomiu.

Paweł Grosman pracuje w MOPS w Tychach jako pracownik socjalny od 2010 roku. W 2017 roku uzyskał I stopień specjalizacji, a w 2019 - II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny, ukończył również specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej.

- Poza wzorowym wypełnianiem obowiązków służbowych Paweł jest osobą bardzo aktywną w obszarze różnych inicjatyw społecznych: jest współtwórcą projektu socjalnego „Bezpieczny senior” (którego celem było zwiększenie świadomości osób starszych na temat istniejących zagrożeń), a także inicjatorem i koordynatorem projektu „Bosonodzy”, w ramach którego powstała ścieżka sensoryczna. Cieszę się, że mam w swoim zespole takiego pracownika, którego cechuje profesjonalizm daleko przekraczający ramy wynikające z pełnionej roli zawodowej - mówi Marianna Feith, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas gali, 29 listopada nagrody „Śląski Prometeusz” wręczono w czterech kategoriach konkursowych: Pracownik socjalny, Opiekun/asystent/pielęgniarka, Terapeuta/specjalista reintegracji oraz Pracownik obsługi.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.