Wiadomości

  • 2 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1109

Program „Tumbo Pomaga” i prelekcja o tematyce hospicyjnej

Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach włączyło się jesienią do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: ”Ważni, niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”, której inicjatorem jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska.

Program „Tumbo Pomaga” i prelekcja w ramach XVI ka
Program „Tumbo Pomaga” i prelekcja w ramach XVI kampanii ”Hospicjum to też Życie” - 28.11.2019 · fot. Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach


W dniu 28 listopada w ramach kampanii odbyła się prelekcja o tematyce hospicyjnej w Gminnej Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu. Zaproszeni wolontariusze przedstawili ideę opieki hospicyjnej, pokazali film Fundacji Hospicyjnej z Gdańska pt.” Hospicjum widziane od środka” oraz mówili o ważnej potrzebie pomagania chorym, jak i dzieciom oraz młodzieży w żałobie. Przekazane zostały plakaty informacyjne o programie „Tumbo Pomaga”, gdzie dziecko bądź nastolatek po utracie rodzica może uzyskać wsparcie dzwoniąc na TUMBOLINIĘ 800 111 123 (w godzinach 12:00-18:00 od poniedziałku do piątku) lub pisząc na adres: info@tumbopomaga.pl.

Program „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej z Gdańska powstał, by pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach. Strona tumbopomaga.pl to portal będący zarówno kompendium wiedzy na temat żałoby u dzieci i młodzieży, jak i forum wymiany myśli.

Gminna Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu przekazała po prelekcji świąteczne podarunki na rzecz Stowarzyszenia.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.