Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2019
  • 30 listopada 2019

Od soboty wiadukt na DK-1 w Tychach znów będzie przejezdny!

Dobiega końca naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości. Już w tę sobotę, 30 listopada wiadukt przy Straży Pożarnej zostanie dopuszczony do ruchu, a kierowcy będą mogli przejechać górą obiektu bez utrudnień.

Wiadukt przy Straży Pożarnej czynny od soboty
Wiadukt przy Straży Pożarnej czynny od soboty · fot.


Zmiana organizacji ruchu planowana jest w godzinach popołudniowych. Naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości została podzielona na dwa etapy. Pierwszy - który zakładał naprawę konstrukcji nasypu w ciągu głównym zarówno na jezdni w kierunku Katowic, jak i tej w stronę Bielska-Białej - właśnie dobiega końca. W praktyce oznacza to koniec utrudnień. W najbliższą sobotę - 30.11. - ruch zostanie puszczony górą obiektu bez ograniczeń. Ma mieć to miejsce w godzinach popołudniowych.

Drugi etap naprawy zostanie wykonany na wiosnę. Co istotne, jest on znacznie mniejszy (około 20% całego zakresu robót) i nie będzie generował aż tak poważnych utrudnień. Obejmuje on naprawę konstrukcji nasypu w rejonie łącznic zjazdowych tylko na jezdni na kierunku do Bielska Białej.

Przypomnijmy, że naprawa gwarancyjna winnika z wady ukrytej materiału użytego do budowy nasypu, która stwierdzono w toku gwarancji. Prace w całości prowadzone są na koszt wykonawcy inwestycji.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.