tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2019
  • 17 grudnia 2019

[ZDJĘCIA] Tychy są gotowe na Święta. Iluminacje zdobią już ulice miasta

W Tychach już można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice ozdobiły świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, kurtyny świetlne i świąteczne przywieszki.

Świąteczne ozdoby w Tychach · fot. Michał Kasperczyk


Na Rynku i Placu Baczyńskiego pojawiły się już choinki, tradycyjnie oświetlona została również fontanna, z nowości mamy karuzelę oraz świąteczną pocztówkę, a na Rynku grający świąteczne utwory fortepian.

Na alei niepodległości napis TYCHY zyskał dodatek w postaci WESOŁYCH ŚWIĄT.

Tradycyjnie ozdoby pojawiają się również na głównych ulicach miasta m.in. Al. Niepodległości, Sikorskiego, Bocheńskiego, Budowlanych, Bielska, Damrota, Dmowskiego czy Katowickiej.

Ozdoby tworzą wyjątkową świąteczną atmosferę i nadają Tychom niepowtarzalny wygląd, ale również kosztują. W tym roku koszt dekoracji wyniósł 531.168,29 zł. Do tego należy doliczyć 157 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 12 tyskich rond, tu nowa oryginalna dekoracja pojawi się na rondzie Sublańskim (Harcerska - Żwakowska), gdzie stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów.

Świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 22 stycznia 2020 roku, wówczas rozpocznie się demontaż dekoracji.

ab, BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.