tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 listopada 2019

Każdego roku powstaje tysiące sklepów internetowych. Pozycjonuj się i zostaw rywali w tyle!

Materiał partnera:

Założenie sklepu internetowego nie wydaje się szczególnie trudnym i ryzykownym przedsięwzięciem. Każdego roku rośnie przecież liczba konsumentów dokonujących zakupów w sieci i suma wydawanych przez nich pieniędzy. Mimo wszystko okazuje się, że działalność ta wcale nie jest taka łatwa - potencjalnych klientów wprawdzie nie brakuje, ale skutecznie przyciągających ich rywali także. Aby móc toczyć z nimi zwycięską walkę, trzeba zadbać o skuteczny marketing.

ozycjonuj się i zostaw rywali w tyle!


Przeciętny klient nie ma zbyt dużej cierpliwości. To problem ale i szansa!Każdego roku pojawia się na naszym rynku do ok. 9 tys. nowych sklepów internetowych, lecz ostatecznie ich liczba nie wzrasta tak szybko i przybywa ich nie więcej niż po tysiąc lub dwa. Niewiele jest bowiem w stanie utrzymać się na rynku, choć nie wydaje się on wymagający. Nie musimy przygotowywać punktu stacjonarnego ani trudzić się nad dogodną lokalizacją, którą równie dobrze może być Warszawa czy inne wielkie miasto jak i kompletnie zapomniana i odludna okolica. W każdym przypadku możemy wszak liczyć na takie same zainteresowanie ogromnej rzeszy klientów z całego kraju - trzeba jednak dobrze o to zadbać, bo konkurentów będziemy mieli wielu, niezależnie od oferowanego asortymentu. Fakt, iż internet znosi znaczenie bariery przestrzeni jest tu zarówno ułatwieniem, jak i wyzwaniem. Jak mu podołać? Zadbaj o wysokie miejsce swojego sklepu w Google!

To tu rozpoczynamy przecież wszelkie zakupy. Szybkość i wygoda, z jaką sieć pozwala nam dotrzeć do interesującego nas asortymentu, nie skłania nas do zbyt wnikliwego poszukiwania alternatywnych ofert. W większości przypadków otwarty zostanie jeden lub kilka pierwszych wyników - reszta mogłaby równie dobrze nie istnieć. Stworzenie dobrego sklepu internetowego, który będzie atrakcyjny, wygodny i bezpieczny, to poważny koszt. Nie dopuść do tego, by poszedł na marne!

Wykorzystaj pozycjonowanie stron i zapewnij sobie przewagę nad rywalamiO tym, jakie wielkie korzyści płyną z posiadania wysokich lokat w organicznych wynikach wyszukiwania Google, wiadomo od wielu lat, toteż starania o zdobycie takiego atutu także nie są niczym nowym. Pozycjonowanie stron wygląda dziś jednak inaczej niż przed laty. Linki nadal mają wielkie znaczenie, ale nie ma sensu zanadto mnożyć ich liczby, jeśli nie będą dostatecznie wartościowe. Jak zwracają uwagę specjaliści z firmy AFTERWEB, bardzo zyskała na znaczeniu optymalizacja, która obecnie nie sprowadza się jedynie do stworzenia unikalnych i pełnych słów kluczowych treści, jakkolwiek ich rola pozostaje ogromna. Aby algorytmy wyszukiwarki oceniały nasz sklep wysoko, trzeba zadbać o wiele aspektów technicznych. Niektóre, takie jak np. szybkość ładowania czy responsywność, czyli przystosowanie do urządzeń mobilnych, są oczywiste dla każdego, komu zależy na wychodzeniu naprzeciw potrzebom użytkowników sieci. Lista czynników rankingowych Google jest jednak bardzo długa i obejmuje jeszcze wiele zagadnień, z którymi nie sposób sobie poradzić bez profesjonalnego zespołu SEM. Zaangażuj go więc!

Kiedy można spodziewać się efektów? Zależy to od liczebności i siły naszych rywali. Na trudnych frazach wspinaczka ku pierwszej dziesiątce może trwać nawet rok, jednak efekty warte będą cierpliwości. Równolegle można jednak dobrać dłuższe, stosowane przez mniej licznych, za to bardziej zdecydowanych na zakup internautów, co pozwoli podnieść zyski w znacznie krótszym czasie.