Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 listopada 2019

[FOTO] Wyróżnieni za zasługi dla Woj. Śląskiego. Wśród nich W. Bańka

Witold Bańka dotychczasowy Minister Sportu i Turystyki a obecnie Przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), a także działacze Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymali poniedziałkowej (18 listopada) Sesji Sejmiku Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Wyróżnieni za zasługi dla województwa - 18.11.2019 · fot.


Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego nadawana jest za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego.

- Droga jaką przeszedł Witold Bańka od odnoszącego sukcesy sportowca, przez ministra sportu po przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej dowodzi nie tylko wybitnego talentu ale i niezwykłej pracowitości. Pracowitość to zresztą cecha wielu mieszkańców naszego regionu, dlatego też minister Bańka jest najlepszym ambasadorem naszego województwa. W imieniu Zarządu Województwa Śląskiego składam wyrazy wdzięczności za dotychczasową działalność i przychylność jaką okazywał współpracując dla dobra regionu - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

W swoim wystąpieniu marszałek przypomniał również o organizowanej niedawno w Katowicach Światowej Konferencji Antydopingowej WADA 2019. Do regionu przyjechali wówczas przedstawiciele ruchu sportowego, rządów oraz krajowych i regionalnych organizacji antydopingowych z całego świata.

- Obejmując dwukrotnie urząd ministra sportu wypowiadałem słowa przysięgi iż „Dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”. Dziś otrzymując to zaszczytne wyróżnienie, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że dobro Śląska, regionu z którego pochodzę oraz pomyślność jego mieszkańców były i pozostaną dla mnie dobrem najwyższym - powiedział Witold Bańka odbierając z rąk przewodniczącego Jana Kawuloka oraz marszałka Jakuba Chełstowskiego odznaczenie.

Loading...


Wojewódzkie odznaczenia przyznano także przedstawicielom Polskiego Czerwonego Krzyża, które w tym roku obchodzi 100 lecie istnienia.

- Pragnąc uczcić jubileusz Stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża, doceniając jednocześnie wkład pracy w upowszechnianie szlachetnej misji niesienia pomocy na wiele sposobów, tak w kraju jak i zagranicą Sejmik Województwa Śląskiego postanowił wyróżnić zasłużonych działaczy Złotymi i Srebrnymi odznakami za zasługi dla Województwa Śląskiego - powiedział Jan Kawulok, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego.

Złotą odznakę otrzymali Bogdan Ogrodzki, Andrzej Kinasiewicz, Andrzej Jaroszka, Piotr Górnik i Anna Grelowska, srebrną odznakę otrzymał Grzegorz Conrad. Z okazji jubileuszu Polski Czerwony Krzyż ustanowił Medal 100 - lecia PCK, który przyznawany jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla tej organizacji. W dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża medale 100 - lecia otrzymali marszałek Jakub Chełstowski oraz Sejmik Województwa Śląskiego.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.