tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2019
  • 22 listopada 2019

[ZDJĘCIA] Koncert charytatywny w Underground Pub - Gramy dla Franka

W piątek, 22 listopada o godzinie 19.00 w Underground Pub odbył się koncert charytatywny "Gramy dla Franka". Podczas licytacji i ze sprzedaży losów na loterię fantową zebrano 3447,47 zł.

Tego wieczoru nie zabrakło atrakcji oraz niespodzianek dla gości. Zagrali: zero stopni, Slepí Křováci, Nothin To Lose.

Koncert charytatywny w Underground Pub - Gramy dla Franka - 22.11.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Franek dziś już ma 11 latek. Urodził się z wadą genetyczną OUN (gładkomózgowie), która charakteryzuje się brakiem wykształconej kory mózgowej. Od trzeciego tygodnia życia zmaga się z padaczką lekoodporną, ma duży problem ze wzrokiem, widzi tylko kolory intensywne i przedmioty z bardzo bliskiej odległości. Oprócz tego walczy m.in. z alergią, astmą i tarczycą. Chłopiec wymaga 24-godzinnej opieki, gdyż nie porusza się samodzielnie, nie siedzi, nie chodzi, je tylko zmiksowane pokarmy.

Mimo że rokowania nie są najlepsze, Franuś jest bardzo radosnym chłopcem, potrafi pokazać to, co myśli, rozpoznaje bliskich, wie jak zachować się w kościele czy u lekarza. Każdego dnia walczy ze swoją chorobą.

Koncert charytatywny w Underground Pub - Gramy dla

new, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.