Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 listopada 2019

Budżet Obywatelski ma już 5 lat. Tyscy "Liderzy na 5" wyróżnieni

Mija 5 lat od powstania Budżetu Partycypacyjnego w Tychach. W czwartek 14 listopada w Teatrze Małym w Tychach odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano dotychczasowe działania i wyróżniono osoby, które najbardziej angażowały się w każdą z pięciu edycji budżetu partycypacyjnego.W ciągu ostatnich 5 lat zrealizowano 298 projektów - od budowy chodników czy parkingów po place zabaw, siłownie plenerowe, organizację warsztatów, spotkań i potańcówek dla mieszkańców miasta. W sumie 502 wnioskodawców zgłosiło 898 wniosków, z czego 600 z nich zostało poddanych pod głosowanie.

Podczas czwartkowej gali wyróżnieni zostali tyscy „Liderzy na 5” - osoby, które najbardziej angażowały się w każdą z pięciu edycji budżetu partycypacyjnego. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Ryszard Bisaga, Lidia Gajdas, Paweł Janas, Tadeusz Kopyto, Arkadiusz Król, Ewa i Przemysław Łasut, Anna Łodyga, Tadeusz Pawełkowicz, Zbigniew Rudziński, Grzegorz Stachoń, Marcin Torba, Łukasz Wiewióra, Józef Wilczek, Zofia Wróbel, Ewa Dziekońska, Patryk Glinka.

Galę uświetnił spektakl w wykonaniu Teatru Korez - "Scenariusz dla trzech aktorów" Bogusława Schaeffera wg. Mikołaja Grabowskiego.

Loading...

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.