Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2015

Fiat Auto Poland liderem w kraju

Fiat Auto Poland S.A., największa ze spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles w Polsce, wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach 313 933 samochody. To zdecydowanie stawia fabrykę na pierwszym miejscu wśród producentów samochodów w Polsce.

fabryka Fiata
Linia produkcyjna w tyskiej fabryce FAP · fot. Fiat Auto PolandNa szczególną uwagę zasługuje ilość wyprodukowanych przez pracowników tyskiej fabryki Fiatów 500 - 189 264 sztuki: to jest drugi wynik w historii produkcji tego modelu, który ubiegły rok zakończył na pozycji lidera tego segmentu w Europie. Podkreślić należy równie inny ważny fakt - łączna ilość wyprodukowanych Fiatów 500, Abarth'ów 500 i Lancii Ypsilion w minionym roku jest większa o 6,3 proc. w stosunku do roku 2013.

- W ciągu minionego roku w Fiat Auto Poland dokonywał się dalszy proces rozwoju i doskonalenia organizacji pracy. Przeprowadzony w grudniu 2014 roku audyt zagranicznych ekspertów - WCM Associaton - potwierdził ponownie przynależność tyskiego zakładu do grupy najlepszych fabryk przemysłu motoryzacyjnego w Europie, szczycących się certyfikatem GOLD LEVEL wg „World Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej. Osiągnięty poziom WCM stawia fabryke w Tychach na pozycji, która pozwala konkurować z najlepszymi na świecie - mówi Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland S.A.

Spółka jest jednym z największych pracodawców w regionie i zatrudnia 3 335 pracowników, jest to również liczący się pracodawca w skali całego kraju. Fiat Auto Poland jest jednym z największych eksporterów polskiej gospodarki i zdecydowanym liderem eksportu w branży motoryzacyjnej. Wg rankingu Rzeczpospolitej - "Lista 2000" spółka plasowała się na trzecim miejscu wśród największych eksporterów polskiej gospodarki - 11,736 mld złotych (dane za 2013 roku).

99,4 proc. wyprodukowanych w 2014 roku samochodów marek: Fiat, Abarth, Lancia, tj. 257 984 szt. trafiło na rynki 63 krajów świata,.

ab / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.