Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 października 2019

„Trans_Miss(i)on” - spektakl tańca współczesnego w Teatrze Małym

W sobotę, 26 października o godzinie 18.00 w Teatrze Małym odbędzie spektakl tańca współczesnego „Trans_Miss(i)on”.

Trans_Miss(i)on to taneczna podróż w głąb. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej energii Wszechświata.

Autorka choreografii spektaklu - Iwona Olszowska - w nowatorski sposób nawiązuje do stylu Ferenca Fehéra. Niezwykle ekspresyjnego połączenia tańca fizycznego, teatru tańca i teatru ruchu.

Dzięki temu połączeniu powstał spektakl taneczny wynurzający to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018. Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019.

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Jan Lorys, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Świeca, Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

Cena biletu: 10 zł.

Trans_Miss(i)on

BM / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.