Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 października 2019

Wernisaż wystawy Agnieszki Czyżewskiej „Kto jeszcze żyje”

W piątek, 18 października o godzinie 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki "Obok" odbędzie się wernisaż wystawy Agnieszki Czyżewskiej „Kto jeszcze żyje”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wernisaż wystawy Agnieszki Czyżewskiej „Kto jeszcz


Pod tajemniczym pseudonimem artystycznym Allison kryje się śląska malarka Agnieszka Czyżewska. Artystka zajmowała się już grafiką projektową, rysunkiem prasowym, a nawet malarstwem monumentalnym. Najbardziej lubi jednak klasyczne malarstwo sztalugowe. Dzięki temu udało jej się wypracować własny, rozpoznawalny styl.

Obrazy Allison to najczęściej kompozycje złożone z ludzkich sylwetek, na które nakłada filtr kilkunastu kolorów. Prawie zawsze środek obrazu rozświetla jeszcze jasną plamą, która sprawia, że płótna są bardzo ciepłe. "Najcieplejszy" jest na pewno "Ogień". Za to płótno zdobyła wyróżnienie w konkursie na Pracę Roku 1998 Związku Polskich Artystów Plastyków.

Czyżewska jest absolwentką katowickiego Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom uzyskała w pracowniach prof. Tomasza Jury - plakat i prof. Jacka Rykały - malarstwo. Wystawiała w galeriach naszego regionu, ale i w Warszawie oraz Budapeszcie. W roku 2000 była stypendystką ministra kultury.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.