Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach: prezydent wręczył nagrody

W czwartek, 10 października w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości 43 nauczycielom i dyrektorom tyskich placówek nagrody Prezydenta Miasta Tychy wręczył Andrzej Dziuba.

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach: prezydent wręc
Dzień Edukacji Narodowej w Tychach: prezydent wręczył nagrody - 10.10.2019 · fot. Kamil Peszat / Twoje Tychy


Prezydent podziękował wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty za codzienny trud i zaangażowanie włożone w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia.

- Ostatni rok w oświacie był bardzo trudny, pełen zawirowań i problemów. Tym bardziej dziękuję, że nieustannie z poświęceniem realizujecie swoją misję, zachęcacie dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Jesteście ich przewodnikami, pomagacie poznawać świat, inspirujecie i motywujecie do podejmowania kolejnych wyzwań. Jesteście także współautorami wielu ich sukcesów. To m.in. dzięki Wam rozwija się mądre społeczeństwo obywatelskie i budujemy fundamenty lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń - tymi słowami zwrócił się do nauczycieli obecnych na sali Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach: prezydent wręc
Dzień Edukacji Narodowej w Tychach: prezydent wręczył nagrody - 10.10.2019 · fot. Kamil Peszat / Twoje Tychy


Podczas uroczystości wręczono także Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymało je siedem osób, wśród nich Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach - Dorota Gnacik. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej przyznano Ewie Kołodziej - emerytowanej już dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 6 w Tychach. Dodatkowo trzy osoby wyróżniono Nagrodą Kuratora Oświaty.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.