Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 października 2019

Szczęśliwy finał poszukiwań. Przewodnik z psem odnalazł zaginionego

Policjant z zespołu przewodników psów służbowych wydziału prewencji tyskiej komendy, wraz z psem służbowym, odnalazł zaginionego mieszkańca Będzina. „Leksus” poprowadził swojego przewodnika, asp. szt. Marcina Dziedzica, wprost do zaginionego mężczyzny. 49-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Szczęśliwy finał poszukiwań. Przewodnik z psem odn
Przewodnik z psem odnalazł zaginionego mężczyznę · fot. KMP Tychy


Minionej niedzieli po godzinie 22.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o zaginięciu 49-latka na terenie Będzina. Tam szybko rozdysponowano siły i rozpoczęto poszukiwania. Sprawdzono miejsca, w których mógł przebywać, niestety bez rezultatu. Na miejsce poszukiwań dotarł także policjant zespołu przewodników psów służbowych wydziału prewencji tyskiej komendy. Funkcjonariusz udał się na miejsce z psem tropiącym, który z ubrania zaginionego podjął zapach.

Szczęśliwy finał poszukiwań. Przewodnik z psem odn
Przewodnik z psem odnalazł zaginionego mężczyznę · fot. KMP Tychy


„Leksus” szybko podjął trop. Po kilkunastu minutach poprowadził swojego przewodnika asp. szt. Marcina Dziedzic, wprost do zaginionego mężczyzny. 49-latek został odnaleziony w przydrożnym rowie. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Załoga karetki podjęła decyzję o przetransportowaniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala. Z uwagi na pojawiające się już w nocy ujemne temperatury, sytuacja w jakiej się znalazł mężczyzna zagrażała jego zdrowiu i życiu. Na szczęście, dzięki współpracy będzińskich policjantów z tyskim przewodnikiem, finał poszukiwań zakończył się szczęśliwie, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.