Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 października 2019

25-letni recydywista ukradł perfumy warte ok. 2 tysiące złotych

W ręce stróżów prawa wpadł 25-latek, który ukradł perfumy wartości łącznie około 2 tys. złotych. Mężczyźnie udało się uciec po kradzieży, jednak policjanci szybko ustalili i zatrzymali złodzieja. Okazało się, że rabuś jest dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji tyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. Wyszyńskiego w Tychach. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili w rozmowie z pracownikami rysopis sprawcy oraz straty. Łupem złodzieja padły perfumy o łącznej wartości około 2 tys. złotych. Policjanci rozpoczęli poszukiwania rabusia. Ostatecznie mundurowi zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Okazało się, że to 25-latek, który znany jest nie tylko policjantom, ale też funkcjonariuszom zakładu karnego.

Mężczyzna podczas zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Najprawdopodobniej zdążył sprzedać swój łup, ale nie zdołał uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Młody tyszanin trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zebrali materiał dowodowy pozwalający przedstawić mu zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.