Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 października 2019
  • 12 października 2019

Tyskie LoveLasy zapraszają na wspólne sprzątanie lasu

Za nami:

Las coraz częściej staje się dla wielu osób miejscem i relaksu i wyciszenia. Jednak, aby było w lesie dobrze, miło i przyjemnie, ważne jest, by tego pięknego leśnego klimatu nie zakłócały śmieci pozostawione przez bezmyślnych "leśnych turystów".

Tyskie LoveLasy zapraszają na wspólne sprzątanie l


- My sprzątamy w lesie śmieci bardzo często i nikt nas specjalnie do tego namawiać nie musi, ale biorąc pod uwagę, że lasy to nasze wspólne dobro, chcielibyśmy włączyć w akcję sprzątania więcej osób, zwłaszcza tych, którym również na sercu leży dobro lasu i jego mieszkańców - mówią członkowie grupy Tyskie LoveLasy. - Dużo chodzimy po lasach i spędzamy w nich mnóstwo czasu i jesteśmy przerażeni tym, jaki nieporządek pozostawiają po sobie ludzie. Porozrzucane szklane i plastikowe butelki, tysiące kapsli i plastikowych nakrętek, wszelkiego rodzaju opakowania, plastikowe sztućce, aluminiowe tacki po grillach i porozbijane szkło to tylko część z tego, co udaje nam się na co dzień zauważyć.

Członkowie grupy Tyskie LoveLasy zauważają, że większość pozostawionych w lesie tworzyw będzie rozkładała się tam nawet do kilkaset lat. Rozkładające się tworzywa mogą skazić glebę, przez co może obumrzeć znaczna część lasu. Pozostawione w lesie śmieci stanowią niebezpieczeństwo dla zwierząt. Mogą one coś połknąć, w wyniku czego mogą zatruć się, skaleczyć, a nawet umrzeć.

- Zachęcamy Was, posprzątajmy nasze lasy razem! Spotykamy się 12 października, przy wejściu do lasu obok pola golfowego (os. 4 Pory Roku) o godzinie 11:00 - zapraszają organizatorzy.

Zebrane śmieci zostaną złożone w umówionym wcześniej miejscu. Tutaj pomoże Nadleśnictwo Kobiór, które wywiezie śmieci. - Będziemy mieli dla Was rękawiczki i worki na śmieci, dlatego nie musicie ze sobą nic zabierać, wystarczy, że będziesz z nami i pomożesz. Sprzątanie lasu odbędzie się niezależnie od pogody, dlatego prosimy dostosuj swój ubiór do panujących warunków pogodowych. Możesz zabrać ze sobą kanapkę, wodę i oczywiście dobry humor - leśnie pozdrawiają i zapraszają Tyskie LoveLasy.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.