Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 października 2019

Posiadali nielegalne papierosy i tytoń. Wpadli podczas rozładunku

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 20 tys. papierosów oraz 13 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali 31-letniego mężczyznę i jego 17-letniego kompana, którzy wyładowywali z samochodu kontrabandę. Za to przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Nielegalne papierosy i tytoń w rękach policji · fot.


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wyciągali kartony oraz torby z samochodu. Stróże prawa mieli podejrzenia co do legalności ich towaru. Po sprawdzeniu okazało się, że to papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali mężczyzn w wieku 31 oraz 17 lat. Okazało się, że posiadali oni łącznie ponad 20 tys. papierosów oraz 13 kg tytoniu. Wstępnie oszacowana wartość nielegalnego towaru to około 28 tys. złotych.

Teraz o dalszym losie posiadaczy kontrabandy zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.