tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2019
  • 1 października 2019

Drapieżny kot w okolicach Pszczyny. Informacja Nadleśnictwa Kobiór

W niedzielę w godzinach porannych na terenie Piasku zauważony został duży drapieżny kot. Rozmiary zwierzęcia oraz ruchy wskazują, że była to prawdopodobnie puma. Osoby, które zobaczą zwierzę, są proszone o pilny kontakt ze strażą miejską, policją lub nadleśnictwem.

Puma
Puma (zdjęcie poglądowe)


Kot był widziany w Piasku, pomiędzy ulicą Katowicką a drogą krajową nr 1. W pierwszej kolejności powiadomiona została policja. Wezwani mundurowi przybyli na miejsce, lecz nie dostrzegli zwierzęcia. Następnie poinformowana została sołtys oraz straż miejska, co potwierdził w rozmowie z naszą redakcją komendant SM w Pszczynie, Artur Krzyżaniak.

Informacja Nadleśnictwa Kobiór:

Nadleśnictwo Kobiór informuje, że po otrzymaniu informacji o widzianej pumie w miejscowości Piasek, koło Pszczyny zadysponowano stałą obserwację terenów leśnych. Od niedzieli (29.09.2019r.). Uruchomiono patrole Terenowej Służby Leśnej oraz wdrożono obserwację obszarów leśnych, pól i terenów przyległych do lasu celem ustalenia czy zwierzę widziane przez jednego z mieszkańców jest pumą. Jesteśmy w stałym kontakcie ze Strażą Miejską w Pszczynie i na bieżąco współpracujemy w powyższej sprawie. Na dzień dzisiejszy informacja o widzianej pumie nie została potwierdzona ale należy zachować szczególną podczas przebywania w lesie.

Gdyby ktoś zauważył pumę, proszony jest o kontakt z Nadleśnictwem Kobiór (32 218 81 81, 601 161 940) Policją lub Strażą Miejską pod całodobowym numerem telefonu (32) 210 43 73.

Nadleśniczy
Nadleśnictwa Kobiór
Marian Pigan


Służby i Urząd Miejski w Pszczynie apelują do mieszkańców tej miejscowości o zachowanie ostrożności i do czasu wyjaśnienia sprawy omijanie lasu i otwartych przestrzeni.

W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosi się o natychmiastowy kontakt z policją bądź strażą miejską pod nr tel 32 210 43 73 (dyżur całodobowy).

new / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.