Wiadomości

  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 1394

Nauki o zarządzaniu - kierunek studiów z przyszłością?

Artykuł sponsorowany:

Świat nieustannie się zmienia. Razem z nim zmienia się rynek pracy, w którym jak w lustrze odbijają się zmiany zachodzące w społeczeństwie. Obecnie od wielu lat obserwujemy trend związany z tworzeniem zespołów, które mają zajmować się poszczególnymi zadaniami czy aspektami działania firmy.

Nauki o zarządzaniu - kierunek studiów z przyszłoś


Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza pracę, ale również daje szansę na to, by specjaliści działali w swoich dziedzinach, a nie trzymali się wielkiego, przerośniętego konglomeratu. Dodatkowo sprawia, że nieustannie rośnie zapotrzebowanie na tak zwanych menedżerów średniego szczebla. To właśnie oni organizują pracę zespołu i zarządzają grupami zadaniowymi. Jak zwiększyć szansę na zdobycie takiej posady? Oprócz predyspozycji i dobrych wyników na dotychczasowych stanowiskach szansę na to znacznie zwiększają odpowiednie studia podyplomowe.

Zarządzanie — studia dla praktykówW poprzednich latach, gdy kierunek „zarządzanie” został dosyć niezgrabnie połączony z marketingiem, nabrał on raczej niezbyt pozytywnych skojarzeń. Obecnie jego rola oraz postrzeganie diametralnie się zmieniło. Stało się tak ze względu na to, że kierunki związane z zarządzeniem w większości przeniosły się na grunt studiów podyplomowych. Dzięki temu nareszcie zaczęły współgrać z tym, czym w rzeczywistości powinny się zajmować.

Zarządzanie powinno być sposobem na to, by doświadczeni pracownicy mogli przygotować się do roli menedżera czy lidera zespołu. To rozwiązanie przyszłościowe. Dobrze kierowana grupa pracuje wydajniej, a jej członkowie mają warunki i możliwość do tego, by wykorzystać 100% swojego potencjału. To właśnie w takim zespole łatwiej i szybciej mogą wyłonić się kolejni liderzy.

Sposób na to, by wyprzedzić awansStudia podyplomowe zarządzanie podjęte w odpowiednim momencie kariery dają szansę na to, by przygotować się do awansu lub pokazać pracodawcy, że jest się dobrym kandydatem na lepsze stanowisko. W wielu firmach i korporacjach szansa na awans jest realna, dlatego panuje w nich tak duża konkurencja. Rozwijanie swoich kwalifikacji to jeden z niewielu pewnych i sprawdzonych sposobów na to, by nie zostać w tyle. Zarządzanie daje możliwość nauczenia się tego, jak zapanować nad zespołem i pracować razem z nim, nie wzbudzając przy tym dyskomfortu u żadnej ze stron. Dawniej, menedżer często nie wykonywał żadnych zadań związanych z projektem. Nie wynikało to z lenistwa, a częściej z braku umiejętności pogodzenia funkcji menedżera i pracownika. W oczywisty sposób zmniejszało to wydajność i powodowało niepotrzebne antagonizmy.

Warto zainwestować w siebie, zwłaszcza gdy wykonywana praca pozwala na awans. Studia podyplomowe na kierunkach związanych zarządzaniem są taką inwestycją. Nie tylko zbliżają do ewentualnego podniesienia statusu, ale dodatkowo pozwalają lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Trzeba jedynie znaleźć coś dla siebie i spróbować. Gwarancji sukcesu nigdy nie ma — za to przy braku prób, gwarancja już jest, ale porażki.

Zapraszamy na studia podyplomowe:
Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach
ul. Sienkiewicza 1, 43-100 Tychy
Rekrutacja na studia podyplomowe