Wiadomości

  • 20 września 2019
  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 5441

Nawet 50 kierowców może dostać pracę w PKM Tychy

Od wielu miesięcy w Tychach na każdym kroku można zobaczyć reklamy, na których tyski przewoźnik Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach szuka kandydatów na kierowców miejskich autobusów.

PKM Tychy szuka kierowcow autobusów
PKM Tychy szuka kierowców autobusów · fot. PKM Tychy


Reklamy można zobaczyć na autobusach, przystankach, banerach, stronach internetowych, portalach z ofertami pracy. Jednak mimo przyjęć nowych pracowników, kierowców wciąż brakuje, kruszy się bowiem stara załoga odchodząca na emerytury.

- Pracę jako kierowca autobusu od zaraz może mieć każdy kto posiada prawo jazdy kat. „D”, jeżeli ktoś nie ma obecnie tych uprawnień, a chciałby sprawdzić się jako kierowca, również może wysłać swoje CV. PKM Tychy oferuje obecnie także finansowanie kursu pozwalającego zdobyć niezbędne uprawnienia do prowadzenia autobusów - mówi nam Michał Kasperczyk, rzecznik Prasowy PKM Tychy.

PKM Tychy szuka kierowcow autobusów
PKM Tychy szuka kierowców autobusów · fot. PKM Tychy


Problem z brakiem kierowców mają nie tylko Tychy, gdzie systematycznie wypadają kursy autobusów i trolejbusów. Z podobnym problemem borykają się Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w całym kraju. Braki kadrowe również można obserwować w metropolii m.in. w PKM Katowice czy PKM Gliwice. Z powodu braku kierowców ilość połączeń ograniczyło również PKM Jaworzno.

W Tychach nie jest lepiej, tylko dziś (piątek, 20 września) ZTM na swojej stronie informuje pasażerów o następujących kłopotach:

komunikat ztm


Co więc zrobić by zostać kierowcą autobusu? Oferta PKM Tychy jest następująca:

PKM oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne warunki zatrudnienia, liczne kursy i szkolenia, różnorodne formy zatrudnienia (możliwość podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin, praca weekendowa etc.), a dla osób nieposiadających uprawnień kat. D - możliwość współfinansowania kursu.

Od zainteresowanych kandydatów wymagane jest posiadanie prawa jazdy w kategorii D oraz świadectwo kwalifikacji. Ponadto od osób ubiegających się o pracę oczekuje się umiejętności pracy w zespole oraz wysokiej kultury osobistej.

Aby zostać kierowcą autobusu można aplikować składając CV i list motywacyjny w sekretariacie spółki, ul. Towarowa 1 bądź drogą elektroniczną: sekretariat@pkmtychy.pl.

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.