Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2019
  • 20 września 2019
  • wyświetleń: 4247

[ZDJĘCIA] Gala Finałowa Programu „ORLEN dla Strażaków” z premierem

"Jesteście wzorem i przykładem" - powiedział szef rządu podczas uroczystości. Ideą realizowanego przez Fundację „ORLEN - Dar Serca” i PKN ORLEN programu jest poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności poprzez doposażenie Ochotniczych i Zawodowych jednostek Straży Pożarnej.

Gala Finałowa Programu „ORLEN dla Strażaków” z premierem Mateuszem Morawieckim - 19.09.2019 · fot. Krystian Maj / KPRM


Podczas wydarzenia zostały wręczone specjalne czeki jednostkom państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Dodatkowe wsparcie finansowe pomoże w efektywnym prowadzeniu akcji ratowniczych. W ramach programu pomocy jednostkom straży pożarnych, w ciągu 19 lat strażacy otrzymali 14 mln zł m.in. na sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego oraz chemicznego.

Lista nagrodzonych w programie "ORLEN dla Strażaków"

Nagrodzonych zostało 249 jednostek. W całym kraju jest ponad 16 tys. jednostek OSP, służy w nich ok. 500 tys. ochotników. - Budujecie Polskę, która jest coraz bardziej bezpieczna - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Przypomniał również o wprowadzeniu programu modernizacji służb mundurowych, który ma celu poprawę skuteczności i sprawności działania służb oraz stworzenie warunków sprzyjających realizacji ich ustawowych zadań.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.