Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2019
  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 4911

Utrudnienia na drodze do Katowic: zamknięty wiadukt przy straży pożarnej

W piątek, 20 września ruszył remont w rejonie węzła drogowego ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości w Tychach. Góra obiektu (ciąg główny DK1) została zamknięta dla ruchu, a to oznacza, że przejazd możliwy jest wyłącznie dołem - z wykorzystaniem łącznic. Planowo remont w rejonie węzła drogowego ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Utrudnienia na drodze do Katowic. W Tychach zostan
Utrudnienia na drodze do Katowic. W Tychach zostanie zamknięty wiadukt · fot. UM Tychy


Remont nasypów

Od piątku góra wiaduktu, która przebiega nad skrzyżowaniem al. Niepodległości z ul. Beskidzką w Tychach, została wyłączona z ruchu. Na tym odcinku, w kilku miejscach, położony zostanie nowy asfalt, a także - co istotniejsze - przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi. Zmiana ta generuje utrudnienia dla kierowców, bowiem cały ruch - tranzytowy i lokalny - został poprowadzony dołem obiektu.

Prace odbywać się będą w ramach gwarancji, co oznacza, że koszty z tytułu napraw poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed kilkoma laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal.

Dlaczego?

Problem z nasypami w części dojazdowej do wiaduktu był już na etapie budowy DK1. Aby zapobiec przemieszczaniu się gruntów pod nasypem, zbudowano specjalną palisadę, która miała wzmocnić podłoże. Od tego momentu obiekt pozostawał pod kontrolą geodezyjną.

- Choć w wyniku pomiarów oraz badań właściwości fizykochemicznych nie stwierdzono ponadnormatywnych osiadań nasypów, to jednak na przełomie 2015 i 2016 roku zaobserwowano niewielkie deformacje warstw konstrukcyjnych nasypu - tłumaczy Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora MZUiM ds. realizacji inwestycji. - To efekt tzw. „puchnięcia” części rdzenia nasypu, skutkiem czego doszło do powstania nierówności na drodze.

W miejscach, gdzie powstały nierówności, nawierzchnię trzeba było cienko sfrezować. Od początku wiadomym jednak było, że są to działania doraźne.

- Z decyzją o docelowej naprawie musieliśmy poczekać do chwili aż reakcje, jakie zachodziły w rdzeniu ustąpią. Obecnie, wyniki badań potwierdziły, że proces się zatrzymał i możemy przystąpić do pracy - tłumaczy Arkadiusz Bąk. - Kierowców przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z remontem, a także prosimy o ostrożną jazdę.

Planowo remont w rejonie węzła drogowego ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.