tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

• 18 września 2019

Dobre rozpoczęcie sezonu PHL. Tyszanie pewnie pokonali Cracovię 5:2

Tyszanie udanie rozpoczęli nowy sezon Polskiej Hokej Ligi na Stadionie Zimowym. Podopieczni trenera Gusowa pewnie pokonali Comarch Cracovię 5:2. Dwa gole na swoim koncie zapisał Michael Szmatula.

Trójkolorowi dobrze rozpoczęli to spotkanie i po siedmiu minutach prowadzili z Cracovią 1:0 po golu Patryka Koguta. Tyski napastnik przymierzył z pierwszego krążka i pewnie pokonał Koprive. O kolejenych minutach tej tercji Mistrzowie Polski z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Błędy indywidualne i niepotrzebne kary doprowadziły do zmiany wyniku. Najpierw do wyrównania doprowadził Damian Kapica, a kilka minut później Filip Drzewiecki skutecznie zakończył akcję Pasów w podwójnej przewadze.

W drugiej tercji tyszanie popełniali znacznie mniej błędów i wrócili do lepszej gry. Gola na 2:2 zdobył Bartłomiej Jeziorski, który z bliska pokonał krakowskiego bramkarza. Na niewiele ponad cztery minuty przed syreną kończącą tą odsłonę prowadzenie GKS dał Adam Bagiński. Doświadczony zawodnik znalazł lukę przy słupku i posłał krążek do siatki.

Ostatnie dwadzieścia minut gry to pokaz duetu Mroczkowski - Szmatula. Widać, że dwóch nowych zawodników trójkolorowych coraz lepiej czuje się razem w ataku. Dwa ostatnie gole to właśnie ich zasługa. Ostatecznie tyszanie wygrali 5:2 i popsuli plany Pasów na rewanż za porażkę w ubiegłym finale.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
1:0 Patryk Kogut - Filip Komorski - Adam Bagiński (07:04)
1:1 Damian Kapica - Ales Jezek - Ondrej Mikula (11:40) 5/4
1:2 Filip Drzewiecki - Mateusz Rompkowski - Adam Domogała (16:04) 5/3
2:2 Bartłomiej Jeziorski - Michał Kotlorz - Mateusz Bryk (29:52)
3:2 Adam Bagiński - Filip Komorski - Denis Akimoto (35:51)
4:2 Michael Szmatula - Christian Mroczkowski - Mateusz Bryk (50:33)
5:2 Michael Szmatula - Christian Mroczkowski - Gleb Klimenko (56:20)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski; Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Akimoto, Kogut, Komorski, Bagiński.

Comarch Cracovia: Kopriva, (Kowalówka); Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Barta; Dąbkowski, Jezek, Kapica, Vachovec, Mikula; Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Domogała, Brynkus; Musioł, Gajor, Kamiński, Bryniczka, Dziurdzia.

Sędziowie: Paweł Meszyński - Przemysław Gabryszak - Wojciech Moszczyński - Daniel Lipiński
Kary: 10min. - 6min.
Strzały: 37:31

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy