tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2019

Tyszanka znalazła portfel z gotówką i dokumentami. Oddała go policji

Szef tyskiej komendy insp. Andrzej Trzciński podziękował kobiecie, która po znalezieniu portfela z dokumentami oraz sporą gotówką, oddała znalezisko do rąk policjantów. Dzięki temu właściciel, który okazał się obywatelem Słowacji, odzyskał cenne dokumenty oraz pieniądze. Zachowanie kobiety wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz” oraz przywraca wiarę w uczciwych ludzi.

Reklama

Oddała policji znaleziony portfel z dokumentami i gotówką · fot. KMP Tychy


"Świat zmienia się na lepsze...” te słowa usłyszeli policjanci od wzruszonego właściciela, który nie dowierzał, że odzyskał swoje zagubione dokumenty oraz blisko tysiąc złotych w różnych walutach. Uczciwym znalazcą okazała się tyszanka, która zaraz po odnalezieniu zguby, przyniosła portfel z zawartością do tyskiej komendy. Dzielnicowi szybko ustalili obywatela Słowacji i zaprosili go po odbiór zagubionego mienia.

Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzciński osobiście podziękował kobiecie za postawę godną naśladowania. Wyraził jednocześnie uznanie za jej właściwą reakcję. Postawa tyszanki wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”. Dzięki niej mężczyzna uniknął problemów związanych z wyrabianiem dokumentów oraz odzyskał swoje pieniądze. Taka postawa przywraca także wiarę w ludzi, którzy zachowują się tak, jakby sami chcieli aby postąpiono, gdyby znaleźli się w podobnej sytuacji.

Oddała policji znaleziony portfel z dokumentami i gotówką
Oddała policji znaleziony portfel z dokumentami i gotówką · fot. KMP Tychy

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.