Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 1758

VII Turniej Polonia Tychy Cup imienia Karola Grzesika za nami

W sobotę, 14 września po raz siódmy odbył się turniej Polonia Tychy Cup imienia Karola Grzesika. Impreza, której patronem jest świętej pamięci trener i wychowawca młodzieży, w tym roku została podzielona na dwie części.

VII Turniej Polonia Tychy Cup imienia Karola Grzes
VII Turniej Polonia Tychy Cup imienia Karola Grzesika - 14.09.2019 · fot. Kamil Hajduk


Podczas pierwszej z nich osiem zespołów z roczników 2009 i młodszych zmierzyło się ze sobą na sztucznym boisku na osiedlu A. Turniej nie miał klasyfikacji miejsc, jednak nieoficjalnym zwycięzcą została Sparta Katowice, która w meczu zwycięzców grupy A i B pokonała Piasta Gliwice. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, a pozostałe miejsca (w kolejności losowej) zajęły drużyny Powiatu Mikołowskiego, Czułowianki Tychy, Polonii Tychy, GKS Tychy oraz Unii Bieruń. Gośćmi byli radni Miasta Tychy. Krzysztof Król otworzył turniej, a nagrody wręczała Anita Skapczyk. Gośćmi specjalnymi byli również prezes GKS Tychy Leszek Bartnicki oraz były zawodnik Polonii Tychy Józef Kiecok.

W drugiej części imprezy odbył się mecz towarzyski Przyjaciele Polonii Tychy kontra Kadra Śląska Oldbojów. W obu zespołach aż roiło się od gwiazd. Na boisku przy ulicy Andersa oglądaliśmy w akcji m.in. Radosława Gilewicza, Ryszarda Komornickiego, Krzysztofa Bizackiego, Dariusza Grzesika, Piotra Rockiego, Macieja Iwańskiego czy Łukasza Kopczyka. Zespół Przyjaciół Polonii wygrał to spotkanie 2:0, a bramki zdobyli Dawid Frąckowiak i Ryszard Komornicki.

Kamil Hajduk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.