tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2019

[WIDEO] Policja zatrzymała Ferrari, które pędziło przez Kobiór 177 km/h

Od dwóch miesięcy na terenie naszego województwa działa policyjna grupa "Speed". Jej zadaniem jest zatrzymywanie piratów drogowych. W ostatnich dniach mundurowi zatrzymali Ferrari, które pędziło DK-1 z prędkością 177 km/h.Specjalna grupa "Speed" ma na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości.

Podczas jednej z ostatnich służb policjanci katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania "pirata drogowego". Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h.

Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że katowiccy policjanci z grupy "Speed" wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory

new / tychy.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.