Wiadomości

  • 16 września 2019
  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 1170

20 kierowców korzystało z telefonu podczas jazdy samochodem

W poniedziałek policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Telefon”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 55 pojazdów, z czego dla 20 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy.

Podczas krajowych działań „Telefon” policjanci tyskiej drogówki dyscyplinowali kierujących zwracając szczególna uwagę na tych, którzy korzystali podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Łącznie stróże prawa skontrolowali 55 pojazdów. W przypadku 20 kierujących powodem kontroli było wykroczenie związane z korzystaniem z telefonu podczas jazdy.

Należy pamiętać, że decydując się na naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie, stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

new, BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.