Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2019
  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 5026

Koalicja Obywatelska na czele ankiety wyborczej

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi sprawdzaliśmy preferencje wyborcze czytelników portalu tychy.info. Koalicja Obywatelska może liczyć na największe poparcie tyskich internautów.

koalicja obywatelska
Koalicja Obywatelska na czele ankiety wyborczej · fot. Platforma Obywatelska


W dniach 14-22 września na portalu tychy.info można było oddać głosy w dwóch ankietach wyborczych. Naszych czytelników pytaliśmy o komitet, na który zamierzają zagłosować w październikowych wyborach do Sejmu, a także o wybór kandydata do Senatu.

Na pytanie "na kandydata którego z komitetów oddasz głos w wyborach do Sejmu?" odpowiedziało 102 internautów.

Pierwsze miejsce z poparciem na poziomie 37% zajęła Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowała się Lewica pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej z poparciem rzędu 27%. Trzecie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość (21%), a czwarte Konfederacja (14%). Z niewielkim, procentowym poparciem, tabelę zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wyniki ankiety wyborczej:
Koalicja Obywatelska - 37% (38 głosów)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 27% (28 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość - 21% (21 głosów)
Konfederacja - 14% (14 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 1% (1 głos)W drugiej ankiecie na pytanie "na kogo oddasz głos w wyborach do Senatu?" zagłosowało 79 osób. 72% ankietowych zadeklarowało oddanie głosu na kandydatkę SLD Gabrielę Morawską-Stanecką. 28% ankietowanych opowiedziało się za kandydaturą Czesława Ryszki z PiS-u.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.