Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 września 2019

Najtańsze ubezpieczenie OC na raty - jak je znaleźć?

Materiał partnera:

Chociaż ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego już dawno przestały „straszyć”, dla wielu osób jednorazowa składka nadal stanowi spore obciążenie domowych finansów. Alternatywą jest płatność w ratach - sprawdź, gdzie skorzystasz z takiej oferty na korzystnych warunkach.

Najtańsze ubezpieczenie OC na raty


Statystyki pokazują, że w pierwszym kwartale 2019 średnie ubezpieczenie OC wyniosło 819 zł - potwierdzają to między innymi kalkulacje w serwisie porownywarka-ubezpieczen.pl. Oznacza to spadek cen o kilkaset złotych w porównaniu z przełomem 2016 i 2017 roku. Mimo wszystko taka składka stanowi spory wydatek, na który nie wszystkie domowe budżety są przygotowane. Dlatego wiele osób decyduje się wykupić ubezpieczenie OC na raty.

Jak działa OC na raty?Ubezpieczenie OC na raty to nic innego jak opcja odroczenie terminu płatności w czasie. W zależności od wewnętrznej polityki ubezpieczyciela, płatność może odbyć się:

  • w 2 ratach - co pół roku,
  • w 4 ratach - płatność kwartalna,
  • w 12 ratach - płatność każdego miesiąca.


Trzeba mieć świadomość, że płatność w ratach oznacza wyższą całkowitą kwotę do zapłaty w porównaniu z płatnością jednorazową. Różnica może wynieść nawet kilkaset złotych, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad zasadnością takiego rozwiązania. Im więcej rat, tym wyższa kwota do spłaty.

Poszukaj najtańszego OC na ratyZanim zdecydujesz się wykupić OC na raty, oceń swoje możliwości finansowe. Dzięki temu będziesz wiedzieć, który wariant polisy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czas przystąpić do poszukiwań. W tym celu skorzystaj z serwisu porównywarkowego udostępniającego kalkulator internetowy. Wypełniając formularz (poprzez odpowiedzi na konkretne pytania), otrzymasz spersonalizowaną ofertę. Będzie ona uwzględniała indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe, a także opcję rozłożenia płatności na raty.

Pamiętaj, że w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego nie ma sensu przepłacać. Zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne - niezależnie od wysokości składki i tego, w jaki sposób dokonywana jest płatność. Dlatego warto postawić na najtańsze OC - po to, by nadmiernie nie obciążać domowych finansów.

OC na raty nie dla wszystkich?Ubezpieczyciele nie zawsze są chętni do rozkładania płatności na raty, jednak jest to opcja wymuszona sytuacją rynkową i dużą konkurencją. Warto bowiem pamiętać, że już wpłacona jedna rata chroni kierowcę w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Tymczasem ubezpieczyciel musi czekać na pieniądze nawet kilka miesięcy. Dlatego tego rodzaju opcja często dostępna jest wyłącznie dla kierowców wyróżniających się dużą bezszkodowością.