tychy.info

Wiadomości

  • 5 września 2019

Ocieplenie domu - komfort z dotacją

Materiał partnera:

Budując lub modernizując własny dom każdy oczekuje komfortu, a myśląc o izolacji, ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. Istotne znaczenie ma również ekonomia. Ocieplając dom zakładamy, że inwestycja ta zwróci się w możliwie najkrótszym czasie dzięki niższym rachunkom.

Ocieplenie domu - komfort z dotacją


Jak więc podejść do tematu ocieplenia. Jaki materiał wybrać, jaki wykonawca spełni nasze oczekiwania?

Jedną z kluczowych decyzji podczas budowy jest wybór metody izolacji poddasza, które źle zaizolowane może być przyczyną utraty nawet 30% ciepła zimą, lub stworzyć trudne do funkcjonowania gorące środowisko latem.

Dobry wybór to zatem komfort mieszkania oraz również realne oszczędności. Na co więc zwrócić uwagę aby wybór był właściwy?

Montaż i materiał, a eliminacja mostków termicznychMostki termiczne to miejsca w przegrodach budynku, przez które w wyniku niewłaściwego montażu izolacji ucieka najwięcej ciepła, lub dostaje się go najwięcej latem. Decydując się na wybór technologii należy zwrócić uwagę, która z nich może zagwarantować instalację minimalizującą powstawanie takich właśnie miejsc.

Przewagę nad tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi dają w tym aspekcie natryskowe piany poliuretanowe, np. systemy Crossin. Ze względu na sposób aplikacji, piany poliuretanowe Crossin tworzą bezspoinową, jednolitą powierzchnię wypełniającą każdą szczelinę. Ta technologia pozwala praktycznie w 100% wyeliminować mostki termiczne, co jest trudne do uniknięcia w przypadku montażu tradycyjnych materiałów jak np. wełna.Materiał izolacyjny a upływający czasBudując dom oczekujemy, że właściwości izolacyjne pozostaną niezmienne przez długie lata. To ważna kwestia, ponieważ ewentualne usunięcie wad związanych z przemieszczeniem i degradacją materiału izolacyjnego, to proces technicznie trudny, czasochłonny i dość kosztowny.

Tu znowu widoczne są zalety pian izolacyjnych Crossin. Aplikowana natryskowo piana poliuretanowa trwale łączy się z podłożem i jest odporna na osuwanie i przemieszczanie wraz z upływem lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolujących.

Izolacja pianą poliuretanową stanowi również nielubiane środowisko dla gryzoni, odporne ponadto na rozwój grzybów, porostów i pleśni na powierzchni i wewnątrz materiału. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez lata powierzchnie te będą zabudowanie i niedostępne, istotne jest aby mieć pewność, że przestrzenie te są wolne od różnych mikroorganizmów i alergenów.

Koszty montażuWybór rodzaju materiału podczas budowy, to również kalkulacja ekonomiczna. Całkowity koszt izolacji, to koszt materiału, robocizny i czasu jaki poświęcamy na realizację. Jeśli wybierzemy inny dobrej jakości materiał izolacyjny i doliczymy do tego wykonanie przez dobrą ekipę monterską, często okaże się, że cena natrysku pianką poliuretanową Crossin jest porównywalna, a nawet niższa.

Dotacje z programu „Czyste Powietrze”Izolacje Crossin doskonale wpisują się w dotacje z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Program pozwala na uzyskanie dotacji na wymianę pieca i większość prac dotyczących termomodernizacji istniejącego domu lub zakupu niskoemisyjnego pieca w domu nowobudowanym. W obu przypadkach warunkiem uzyskania dofinansowania jest izolacja domu spełniająca wymogi cieplne dla przegród budynku wymagane przez regulamin programu.

Szczegółowe informacje na temat dotacji można znaleźć na stronach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: https://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/.

Ocieplenie domu - komfort z dotacją


Wykonanie - klucz do jakościNiezależnie od wybranego materiału, montaż zawsze najlepiej powierzyć sprawdzonemu specjaliście, a przy decyzji nie kierować się ceną jako jedynym kryterium. Na rynku jest wiele firm zajmujących się tego typu działalnością, nie każda jednak posiada odpowiednią wiedzę, sprzęt i doświadczenie.

Poszukując wykonawcy, warto przyjrzeć się, czy dany wykonawca współpracuje z jednym z producentów i posiada odpowiedni certyfikat. Tak dzieje się w przypadku producenta izolacji Crossin. Autoryzowani wykonawcy Crossin są stale szkoleni i monitorowani pod względem jakości.

Umów się na bezpłatną konsultacjęNawet najlepszy materiał niewłaściwie zamontowany nie spełni założonych wymagań, podejmując decyzję warto zatem jego aplikację zlecić rekomendowanemu przez producenta wykonawcy.
Umów się na bezpłatną konsultację i wycenę izolacji z autoryzowanym wykonawcą Crossin. Wystarczy zostawić kontakt na stronie: https://crossin.pcc.eu/umow-konsultacje/.