Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 września 2019

Policjanci omawiają z dziećmi jak bezpiecznie poruszać się po drodze

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą prelekcje z najmłodszymi uczestnikami dróg. Celem spotkań jest omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze dzieci, które wróciły po wakacjach do szkolnych ławek.

"Bezpieczna droga do szkoły" w Tychach · fot. KMP Tychy


Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonie szkół i nie tylko to najważniejsze zadania dla policjantów ruchu drogowego. Dlatego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" funkcjonariusze tyskiej drogówki cykliczne odwiedzają szkoły i przeprowadzają prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy aktywnie i z zaciekawieniem słuchają zasad, jakimi należy się kierować będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Jak się okazało dzieci doskonale wiedzą m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zawiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu drogowym. Dzieci aktywnie włączają się w dyskusje zadając policjantom nurtujące ich pytania, na które stróże prawa wyczerpująco odpowiadają.

"Bezpieczna droga do szkoły" w Tychach · fot. KMP Tychy

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.