Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • 9 września 2019
  • wyświetleń: 5183

[ZDJĘCIA] Dzień Bezpieczeństwa na Placu pod Żyrafą

8 września na Placu pod Żyrafą odbył się Dzień Bezpieczeństwa, w którym aktywnie uczestniczyli tyscy policjanci. Spotkanie z mieszkańcami było znakomitą okazją na zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecny był także wóz profilaktyczny, a całość przedsięwzięcia uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zagrała krótki koncert.

Dzień Bezpieczeństwa na Placu pod Żyrafą - 8.09.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Policjanci z Tychów włączyli się w imprezę profilaktyczno-edukacyjną na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa pod nazwą „Dzień bezpieczeństwa”. Oprócz licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, mundurowi wykorzystali spotkanie dla zwiększenia świadomości niebezpieczeństw wynikających z komunikacji drogowej, jak również uwrażliwienie i zaktywizowanie uczestników ruchu drogowego do wzajemnej dbałości o życie i zdrowie.

Mundurowi rozmawiali z uczestnikami przedsięwzięcia na temat bezpiecznego poruszania się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych, rowerzystów pod kątem ich zachowania, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, elementów odblaskowych, oświetlenia roweru, jak i zwracania baczniejszej uwagi na kierujących, stosując zasadę ograniczonego zaufania.

Dzień Bezpieczeństwa na Placu pod Żyrafą - 8.09.2019
Dzień Bezpieczeństwa na Placu pod Żyrafą - 8.09.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Policjanci mówili również o bezpieczeństwie najmłodszych i ich opiekunów w drodze do szkoły. Na miejsce przyjechali również wozem profilaktycznym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Fani jazdy jednośladem mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Jego uczestnicy otrzymywali od policjantów elementy odblaskowe oraz ulotki dotyczące bezpieczeństwa.

Uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych, w tym radiowozy i motocykle. Policjanci podczas spotkania promowali przypadający w tym miesiącu „Dzień bez ofiar”. Wiele osób skorzystało także z fachowej wiedzy tyskiej drogówki i rozwiało wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów ruchu drogowego, a zainteresowani wstąpieniem w szeregi mundurowych otrzymali informację o zasadach doboru do służby. Całość przedsięwzięcia uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zagrała krótki koncert.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.