tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019

[ZDJĘCIA] Zderzenie jednośladu i osobówki. Dwie osoby ranne

W środę, 28 sierpnia około godziny 15,40 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego na ulicy ks. Tischnera. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy, zespół PRM oraz patrol policji.

Zderzenie jednośladu i osobówki - 28.08.2019 · fot. 112Tychy


Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Ruch został całkowicie wstrzymany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że motocyklista doznał bardzo poważnych obrażeń - w związku z powyższym na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby: kierowca motocykla (62-letni mężczyzna) oraz pasażerka osobowego VW (ok. 20-letnia kobieta). Kierowca motocykla z poważnymi obrażeniami (m.in. ręki) został przetransportowany do szpitala naziemnym zespołem PRM - śmigłowiec został odwołany w locie. Do poszkodowanej kobiety zadysponowany dodatkowy zespół PRM - doznała rozcięcia skory pleców.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że winnym zdarzenia jest kierowca VW (mężczyzna, lat 19), który wykonując manewr skrętu w lewo z ulicy ks. Tischnera na parking pobliskiego marketu wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu jednośladem marki Honda. W wyniku tego wymuszenia motocyklista po uderzeniu w bok VW (z czterema osobami w środku) dosłownie przeleciał nad osobówką.

Przez blisko dwie godziny w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu. Po wykonaniu wszystkich czynności pojazdy zostały odholowane. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.