tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019

Letnie Inspiracje:wymiana pomysłów i doświadczeń na nowy rok szkolny

W piątek, 30 sierpnia o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla nauczycieli pod nazwą "Letnie Inspiracje".

Letnie Inspiracje to spotkanie nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy na nowy rok szkolny poszukują nowych inspiracji, albo mogą podzielić się swoimi inspiracjami, pomysłami, doświadczeniem z innymi. W programie film i bardzo ciekawy wykład wokół różnic między 6 i 7-latkami oraz co wynika z tych różnic dla dziecka, dla rodzica, dla nauczyciela, dla klasy. W przerwie kawowej pojawią się książki wydawnictwa Element. Będzie okazja doświadczyć radości z malowania akwarelami i porozmawiać refleksyjnie przy kawie.

Program wydarzeniaProjekcja filmu ALFABET (reż.E.Wagenfer) 10.00-12.30
To jeden z filmów, które na długo zostawiają po sobie ślad. Inaczej ogląda się go, kiedy jest się rodzicem, inaczej gdy nasze dzieci są już dorosłe, a jeszcze inaczej, kiedy jest się nauczycielem. Film dotyka zagadnień systemowej edukacji według schematów, przeciążenia dzieci nadmiarem zajęć, oceniania. Stawia pytanie o współczesną możliwość wychowywania do wolności. Dyskusja inspirowana filmem

Kawiarnia Inspiracji / Drao 12.30-13.00
  • Ciekawe książki
  • KorczakArium
  • Kawa, herbata i czas na rozmowę
  • Walizka Wymiany- podziel się doświadczeniem, informacją, pomysłami
  • Drao (z gr.działam) - malowanie akwarelami dla początkujących


Słowo 13.30-14.30
  • Dwa kosmosy, czyli potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci 6 i 7 letnich oraz ich implikacje dla praktyki pedagogicznej - wykład poprowadzi dr Ida Szwed- psycholog rozwojowy, psychoterapeuta
  • konwersatorium inspirowane wykładem


Zapraszamy nauczycieli, rodziców, studentów kierunków pedagogicznych, opiekunów, wychowawców.

Miejsce: budynek Instytutu Studiów Podyplomowych Tychy, ul.Sienkiewicza 1
Kontakt: za.horyzont.fundacja@gmail.com tel.515403191

Wydarzenie jest darmowe dla nauczycieli. Chęć uczestnictwa należy zgłosić poprzez Facebooka (ze względu na ograniczone możliwości lokalowe). Organizatorem jest nowo powstająca fundacja Za Horyzont.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.