tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2019

Z sądowym zakazem i dwoma promilami przemierzał ulice Tychów

W ręce tyskiej policji wpadł 45-letni mężczyzna, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za nie dostosowanie się do sądowego zakazu grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

W poniedziałek około godziny 10.30 na ul. Grota Roweckiego w Tychach policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli fiata. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Katowic jest kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, miał on wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Oprócz jazdy na „podwójnym gazie” mężczyzna odpowie za nie dostosowanie się do zakazu sądowego, za co grozi do 5 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.