Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2019

[FOTO] "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - akcja w Paprocanach

„Wodne patrole” czuwają nad bezpieczeństwem osób odpoczywających w Paprocanach. Także policyjni profilaktycy przekazują wypoczywającym cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Paprocanach - 08.2019 · fot. KMP Tychy


Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Na akwenie „Paprocany” w Tychach działają policjanci z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej wspierani przez strażników miejskich oraz Rajdujące Patrole Policji Wodnej z Katowic.

Policyjni profilaktycy rozmawiają z wypoczywającymi zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą. Mundurowi rozdają ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo-nad wodą” oraz rozmawiają o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli. Policjanci przypominają, iż brawura, alkohol i brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia. Jednocześnie dbając o bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów mundurowi rozdawali opaski odblaskowe oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.