Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2019
  • 30 sierpnia 2019

Dwie inwestycje z Tychów walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

Za nami:

Internauci mogą już głosować w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019. W tegorocznej edycji plebiscytu znalazły się dwa obiekty z Tychów.

Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy · fot. Pajorama - Projekt Gigapixel - Gigapanoramy


Internauci mogą wybierać najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. Do tegorocznej 20-tej jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 20 gmin województwa. Większość realizacji ma charakter rekreacyjno - sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i międzygminne np. Żelazny Szlak Rowerowy. Są to zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie jak również zupełnie nowe inwestycje.

Wśród propozycji znalazły się dwa obiekty z Tychów: Wodny Park Tychy oraz budynek biurowy ATRION.

Głosowanie odbywa się na stronie: npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2019

Budynek biurowy ATRION w Tychach
Budynek biurowy ATRION w Tychach


We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt Jury.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w październiku br., podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX - lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019.

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.