Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • wyświetleń: 796

Tanie wysyłanie paczek kurierem - to możliwe!

Materiał partnera:

Cena przesyłki kurierskiej jest ważna nie tylko z perspektywy kupującego, ale i sprzedającego. Dlatego coraz więcej biznesów w modelu e-commerce oraz osób prywatnych, sporadycznie sprzedających za pośrednictwem internetu, szuka najtańszej, ale jednocześnie solidnej firmy kurierskiej. Okazuje się, że już krótka analiza rynku usług kurierskich pozwala wyłonić nam pod tym względem zwycięzcę.

Cena to podstawa

Tania paczka jest szczególnie ważna dla coraz większej liczby osób robiących zakupy internetowe. Im atrakcyjniej kształtuje się cena przesyłki, tym bardziej konkurencyjnie postrzegana jest oferta sprzedającego - co ciekawe, nawet, jeśli cena samego produktu jest taka sama lub lekko wyższa niż w innych sklepach z podobnym asortymentem. To sprawia, że najtańszy kurier jest bardzo ważny nie tylko dla samych klientów, ale również dla e-commerce’ów i drobnych sprzedawców internetowych. Zdają sobie z tego sprawę, coraz więcej firm kurierskich oferuje już nie tylko wycenę przesyłek na podstawie ich gabarytów czy ilości, ale również atrakcyjne pakiety cenowe dla internetowych przedsiębiorców, którzy często korzystają z tego typu usług.

Wygoda i szybkość realizacji usług kurierskich jest naprawdę ważna

Wygody i szybkości podczas realizacji usług kurierskich oczekują nie tylko adresaci przesyłek, ale również ich nadawcy. Fakt, że chcąc nadać paczkę, właściciel sklepu internetowego nie musi nawet ruszać się z biura czy magazynu, pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy naprawdę dużo czasu. Najczęściej bowiem to kurier odbiera paczki spod wskazanego adresu i dostarcza je pod wskazany adres, maksymalnie w ciągu kilku dni. I choć wygoda usługi realizowanej w modelu door-to-door jest naprawdę duża, a godziny pracy kurierów są dostosowane do potrzeb sprzedających i kupujących, wiele osób ceni sobie możliwość całodobowego odbioru przesyłki w bliskim sąsiedztwie. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zdobywają takie rozwiązania, jak Paczkomaty InPostu, do których przesyłki dostarczane są nawet dzień po nadaniu, a odbiór następuje w dogodnym dla adresata czasie, 24/7, blisko miejsca zamieszkania czy miejsca pracy.

Kontakt z firmą kurierską jest istotny - zarówno dla sprzedającego, jak i dla kupującego

Kolejną ważną kwestią podczas korzystania z usług kurierskich, jest kontakt z wykonawcą. Już nie tylko SMS-owe i e-mailowe powiadomienia z centrali firmy kurierskiej, możliwość zadzwonienia do biura obsługi klienta czy porozmawiania z jego przedstawicielem za pośrednictwem live chatu, ale również możliwość otrzymania bezpośredniego numeru telefonu do kuriera są bardzo istotne dla sprzedających i kupujących, którzy często chcą zorientować się, kiedy konkretnie mogą spodziewać się dostawy, by być w miejscu odbioru. Dzięki temu dostawa odbywa się sprawnie, odbiorca nie musi cały dzień przebywać w jednym miejscu, ani udawać się do oddziału firmy kurierskiej po paczkę, która była dostarczona podczas jego nieobecności. Właściciele e-commerce’ów i drobni sprzedawcy również potrzebują informacji na temat statusu ich przesyłki, dlatego cenią sobie możliwość monitorowania jej statusu i położenia w czasie rzeczywistym.

Kwestie formalne współpracy z firmą kurierską

Podpisując umowę z firmą kurierską, warto zwrócić uwagę na ewentualne ukryte koszty, kwestie bezpieczeństwa, a zwłaszcza ubezpieczenia przesyłek, reklamacji, maksymalnego czasu dostawy, opakowań, a także usług dodatkowych, jak chociażby przesyłek zwrotnych. Zanim podpisze się dokument zobowiązujący do współpracy, warto go dokładnie przeczytać i przeanalizować. Dzięki temu obędzie się bez rozczarowania, gdy okaże się, że firma kurierska chce wyegzekwować coś, co zostało zapisane w umowie, na której znajduje się nasz podpis, a szansa na to, że cała współpraca będzie przebiegała znacznie wzrośnie.