Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2019
  • 3 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6419

[ZDJĘCIA] Nowe boisko na osiedlu "W" już otwarte!

Dzieci z osiedla "W" nareszcie mają bezpieczne miejsce, gdzie mogą się bawić i doskonalić swoje sportowe umiejętności - w poniedziałek, 29 lipca zakończyła się tam budowa długo wyczekiwanego boiska.

Nowe boisko na os. W już otwarte - 30.07.2019 · fot. BM / tychy.info


Jadąc ulicą Armii Krajowej już z daleka słychać śmiech dzieci i odgłosy kopanej piłki. Najmłodsi mieszkańcy osiedla "W" doczekali się nowego boiska, które jest dla nich komfortowe i bezpieczne. Obiekt jest ogrodzony wysokim płotem, dzięki czemu piłka nie będzie już wypadała na ścieżkę rowerową i chodnik. Na boisku zainstalowano dwie bramki z siatkami oraz kosz do gry w koszykówkę. Wejście zostało zabezpieczone bramą.

- Boisko ma wymiary około 27x11m, ułożono na nim nawierzchnię syntetyczną PU. Boisko jest ogólnodostępne. Koszt inwestycji wyniósł 209.177 zł i został sfinansowany z darowizny w kwocie 180.000 zł w ramach Programu Granty Fundacji LOTTO, pozostałe to środki własne Spółdzielni - poinformowała nasz portal Izabela Paluchowska, Prezes Zarządu Spółdzielnia Mieszkaniowa "Weronika".

Grający chłopcy są wyraźnie zadowoleni z tego, że boisko jest już otwarte i mogą na nim spędzać wolny czas. Ich rodzice z kolei cieszą się, że nie muszą wędrować ze swoimi pociechami przez ruchliwą ul. Sikorskiego na ogólnodostępny "Orlik".

Nowe boisko na os. W z lotu ptaka - 30.07.2019 · fot. tychy.info


Przypominamy, że uwagę na problem zwrócili sami chłopcy, którym w grze w piłkę przeszkadzał brak płotu oraz wystające z trawy kamienie. Poniżej przedstawiamy linki do naszych artykułów na ten temat.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.