Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2019
  • wyświetleń: 3591

[ZDJĘCIA] Osobówka zderzyła się z radiowozem policji na Mikołowskiej

W poniedziałek, 29 lipca około godziny 18:15 na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej (DK 44) - Burschego - Dołowa doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brały samochód osobowy marki Volvo i oznakowany radiowóz policji - Toyota .

Zderzenie osobówki i radiowozu policji na Mikołowskiej - 29.07.2019 · fot. 112Tychy


Policjanci drogą radiową o zdarzeniu poinformowali dyżurnego KMP Tychy. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały patrole policji, zespoły PRM oraz zastępy JRG Tychy. W miejscu zdarzenia zatrzymał się zespół transportowy PRM. Ratownicy przebadali wszystkich uczestników zdarzenia, a dodatkowo zaopatrzyli poszkodowanego policjanta (uraz ręki). Ranny funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala.

Ruch na skrzyżowaniu został całkowicie wstrzymany. Na miejsce zdarzenia wezwany został technik kryminalistyki oraz prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że radiowóz policji jechał na pilną interwencję, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, kierująca Volvo kobieta miała zielone światło. Jak poinformowała pracujących na miejscu policjantów, sygnały radiowozu były bardzo ciche i usłyszała je w ostatniej chwili. To samo mówili świadkowie zdarzenia.

Około godziny 20.00 uszkodzone pojazdy zostały usunięte ze skrzyżowania, a ruch częściowo wrócił do normy. Zabezpieczony został również monitoring miejski z tego skrzyżowania. Tyscy policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.