Wiadomości

  • 30 lipca 2019
  • wyświetleń: 3300

Nowy Paczkomat w Tychach

Materiał partnera:

Oferta firmy InPost staje się coraz atrakcyjniejsza. Szczególnie dzieje się to za sprawą wygodnych i bezpiecznych paczkomatów, z których korzysta już mnóstwo zadowolonych klientów. Nie trzeba czekać w długich kolejkach i martwić się o godzinę odbioru przesyłki, bo w każdej chwili można pójść od paczkomatu i odebrać swoją przesyłkę.

Nowy Paczkomat w Tychach


Zalety korzystania z tej usługiJak już zostało wspominane wyżej paczkomaty to wygoda i swoboda. Można udać się po paczkę w każdej chwili, ponieważ maszyna działa 24 /h. Wystarczy mieć ze sobą kod odbioru, który oczywiście można przekazać zaufanej osobie. Nie trzeba czekać w długich kolejkach, denerwować się, czy uda się odebrać przesyłkę. Odchodzi również oczekiwanie na kuriera, który najczęściej przyjeżdża w godzinach dopołudniowych. Innymi słowy jest to pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie realizacji transakcji. Oprócz tego w każdym większym mieście jest spory wybór maszyn, o czym można się przekonać, sprawdzając liczbę paczkomatów w okolicy Tychów: https://inpost.pl/paczkomaty-tychy. Trzeba podkreślić, że InPost dba o to, aby zawsze pojawiały się nowe paczkomaty. W wyżej wspomnianej okolicy powstała ostatnio kolejna maszyna: https://inpost.pl/paczkomat-tychy-tyc12a-jaskowicka-paczkomaty-slaskie, co dla wielu osób znów stało się dużym udogodnieniem. Nie ma więc ograniczeń do miejsca, dlatego zawsze można udać się do najbliższej maszyny, znajdującej się nieopodal naszego miejsca zamieszkania, czy po drodze do pracy lub szkoły.

Jak nadać paczkę?Tak naprawdę mamy dwa sposoby zrealizowania transakcji nadania przesyłki. Pierwszy sposób polega na zalogowaniu się na stronie Managera paczek InPostu, zarejestrowaniu i zalogowaniu do witryny. Korzystanie ze strony jest intuicyjne, a za pomocą konkretnych wskazówek zostaniemy przeprowadzeni przez kolejne kroki realizacji wysyłki paczki. Wystarczy podać swoje podstawowe dane (m.in. imię i nazwisko, telefon, mail) oraz dane odbiorcy oraz wybrać konkretny paczkomat i wagę paczki. A podstawie tych informacji zostanie wydrukowana etykieta, którą należy umieścić na przesyłce. Ostatnim etapem jest kliknięcie w pole płatności. Na stronie znajduje się także wirtualny portfel, którego zasobność należy uzupełniać, aby w każdej chwili móc opłacić nadawaną paczkę.

Oczywiście jest też drugi sposób dla tych, którzy nie chcą się rejestrować, bądź nie mają akurat dostępu od komputera. Wtedy można pójść bezpośrednio do danej maszyny i za pomocą konkretnych wskazówek wyświetlanych w okienku paczkomatu nadać przesyłkę. Wystarczy mieć ze sobą numery telefonów nadawcy i odbiorcy oraz sygnaturę paczkomatu odbiorczego. W niektórych maszynach można płacić kartą, a w innych tylko za pomocą managera paczek, dlatego zawsze trzeba się upewnić, aby być przygotowanym na konkretny sposób opłaty.

Jak odebrać paczkę?Odbieranie jest jeszcze prostsze niż nadawanie paczek. Po wybraniu opcji wysyłki produktu przez paczkomat, należy podać swoje dane i odpowiednią maszynę w swojej miejscowości. Paczka będzie przebywać w paczkomacie 48 godzin, ale zawsze można za niewielka opłatą przedłużyć ten czas. Z kolei w przypadku niemożności odbioru przesyłki trafia ona do pobliskiego punktu InPostu tzw. POP-u lub do kuriera.

Paczkę odbiera się z maszyny za pomocą kodu, który jest dostarczany drogą mailową bądź smsową do odbiorcy. Oczywiście drogę przesyłki można cały czas śledzić, wpisując numer paczki w odpowiednim miejscu na stronie.

Wysyłanie i odbieranie paczek dzięki ofercie InPost dopasowanej do każdego klienta jest bardzo proste i przyjemne. Bez trudu, stresu i z szeroką możliwością wyboru najdogodniejszej dla siebie opcji